O nás

V roce 2005 se naše rodina přistěhovala z Opavy do Frýdku-Místku, kde jsme se stali členy místního společenství Apoštolské církve a našli zde zázemí. Dva roky poté jsme vstoupili do projektu britské křesťanské organizace Next Level International (NLI) - pomoc při zakládání nových sborů v severomoravské oblasti. Práce místních sborů se soustřeďuje do 6 jiných měst. Mezi ně patří právě i město Příbor, které nám leží na srdci. Chceme tomuto městu různými způsoby přinášet pravdu evangelia.

 

Ivan a Kateřina Janečkovi

O Apoštolské církvi ve Frýdku-Místku

Jsme lidé jako vy. Církev, to jsou lidé a vztahy mezi nimi. Nejsme lepší než ostatní a ani si na takové nehrajeme. Jsme ti, jejichž život změnilo setkání se vzkříšeným Ježíšem Kristem. Chceme být upřímní, přátelští. Jsou mezi námi lékaři, účetní, maminky na mateřské dovolené, podnikatelé, horníci, učitelky, svobodní nebo senioři. Mezi námi budete přijímáni takoví, jací jste.

Asi nebudeme splňovat představy o církvi jako nudném místě, kde se hlavně mlčí, o církvi s atmosférou starých časů. Jsme součástí církve dnešní doby, církve, která žije to, čemu věří. Jsme těmi, kteří chtějí být podobni Ježíši Kristu, milovat Boha a lidi tak jako on a přinášet všem jeho pokoj.

Máme rádi neformální atmosféru. Mezi nás zapadnete, pokud přijdete oblečeni v tom, v čem se cítíte pohodlně a na co jste zvyklí. Chceme, abyste se mezi námi cítili jako doma.

Bibli považujeme za Boží řeč k člověku. Na našich setkáních z ní čteme, přemýšlíme nad praktickými věcmi, které nám říká do našeho života. Možná budete překvapeni, jakou je Bible moderní a povzbuzující knihou, vstupující do konkrétních oblastí lidského života, rodiny, vztahů.

Svoji vděčnost Bohu vyjadřujeme také v písních. Hudební skupina hraje současnou hudbu s běžnými hudebními nástroji a písně, které překrývají věkové rozdíly.

Čas od času je na konci společných setkání prostor na kávu a dobrý zákusek. Je to příležitost se blíže seznámit, možná se zeptat na věci, které vás zajímají.

Součástí společných setkání je souběžný program pro děti. Vyprávíme si příběhy z Bible a máme pro ně připraveny i hry, soutěže a spoustu zábavy.

Kontakt

Apoštolská církev, sbor F-M misijní stanice Příbor

Pekařská 649
738 01 Frýdek-Místek

Ivan Janečka
739 324 542
Kateřina Janečková
739 324 281